Liečenie:

Liečenie:

Hostia, prichádzajúci do Piešťan na liečenie  a ubytovaní v penzióne, chodia na pocedúry na kúpeľný ostrov, ktorý sa nachádza v blízkosti.  Je možnosť si niektoré procedúry zakúpiť ako balík služieb priamo v penzióne za zľavnené ceny. ( objednavka a platba sa vybavuje dopredu).

 

Kúpanie:

Termálne bazény na kúpeľnom ostrove (otvorene a zatvorene)- cely rok.

 

Kúpanie v prírode:

Prírodné kúpalisko Horná Streda- pláž , bufety ponúkajúce rôznorodé občerstvenie.

Jazero Slňava v areáli vodného lyžovania.

 

Šport:

Tenis:

Penzión sa nachádza 600m od tenisového areálu, kde sa konajú medzinárodné zápasy. Tenisové kurty sú tiež v iných častiach mesta.

Squash:

Squash klub- 4 klimatizovane ihriska, možnosť si zapožičiať potrebnú výbavu.

Vodne lyžovanie:

Na jazere Slňava sa nachádza špeciálne prispôsobený areál na vodne lyžovanie za vlekom, kde dostanete všetko potrebne: lyže, záchranné vesty. Je tu tiež detské ihrisko, plážový volejbal, bufet.

Golf:

Moderne vybavený areál s deviatimi jamkami. Nachádza sa na kúpeľnom ostrove.

Lov rýb:

V priľahlej dedinke sa nachádza špeciálne zariadene nádrže určené na lov kaprov a pstruhov. Možnosť zapožičiať si potrebnú výbavu. Rybná reštaurácia. Pre deti a mládež- visutá lanová dráha ponad vodu.

Jazda na koňoch

Neďaleko penziónu sa nachádza areál kde sa dá jazdiť na koňoch. Zoo terapia pre deti s ochoreniami pohybového ústrojenstva.

Turistické vychádzky:

V okolí  mesta sa nachádza veľa zaújmavých pamiatok: stopy pravekého človeka, starodávne obydlia a opevnenia, balneologicky múzeum.

Byciklovanie:

V blízkosti penziónu sa nachádza chodník pre byciklistov idúci popri rieke Váh. Takisto sa dajú objednať byciklové tury so sprievodcom po okolí jazera Slňava.

Zimne športy:

V zime je v centre pešej zóny ľadová plocha na korčuľovanie. Počas leta je na zimnom štadióne cez víkendy počas niekoľkých hodín k dispozícii ľadová plocha na korčuľovanie.

Lyžovanie:

Na Bezovci v blízkosti mesta, sa nachádza 5 vlekov a jednoduché trate dlhé 300-500 metrov.

Takisto v blízkosti je Kalnica, ktorá tiež ponuka zjazdové dráhy.

Zábava:

V meste je veľa casín, nočné bary, moderne bowlingové ihrisko, množstvo reštaurácii, kaviarni a pizzerii.

Exkurzie:

Sú organizovane exkurzie (individuálne a skupinové) do Nízkych Tatier, Bratislavy, na Bojnicky zámok, do kúpeľného mesta Trenčianske Teplice, na Trenčiansky zámok, do Trnavy a tiež zájazdy do aquaparkov. Exkurzie do Viedne, Budapešti (jednodňové), Prahy (dvojdňové).

 

V meste  sa dá zapožičiať auto.